Pompy ciepła

Pompy ciepła
img-1
img-2
najtańsze ogrzewanie Z FOTOWOLTAIKĄ

Pompa ciepła - oszczędność 
i niezależność

SOMERO zdobywa zaufanie klientów dzięki solidności oferowanych produktów oraz profesjonalnemu doradztwu w doborze odpowiedniego systemu grzewczego. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, którzy gwarantują wysoką jakość i niezawodność swoich urządzeń.

Ekologia i ekonomia użytkowania

Pompa ciepła czerpie energię z natury i dzięki niej w sposób ekologiczny i bardzo ekonomiczny grzeje zimą i chłodzi latem.

Atrakcyjne dofinansowania

Dzięki dużemu wsparciu do zakupu, przez rządowe programy, na montaż może pozwolić sobie niemal każdy.

Wygoda i zaawansowane sterowanie

Wygodę użytkowania docenią posiadacze nowych domów, a najbardziej osoby przesiadające się z kotłów na paliwa stałe.

Niezależność od cen energii

Energia elektryczna tylko 20% składowej, reszta to darmowe ciepło z natury. W połączeniu z fotowoltaiką zabezpiecza nas na przyszłość.

Umów się na bezpłatne doradztwo

Zostaw nam kontakt do siebie a my umówimy się z Tobą w dogodnym terminie.

najtańsze ogrzewanie

Darmowe ciepło z natury

Nowoczesne pompy ciepła to prawdziwy przełom w dziedzinie ogrzewania. Odejście od tradycyjnych metod opartych na spalaniu paliw stałych czy gazowych pozwala nie tylko zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, ale również oszczędzać na kosztach eksploatacji.

Jedną z największych zalet nowoczesnych pomp ciepła jest ich wysoka wydajność. W nowych budynkach przy ogrzewaniu podłogowym, pompy ciepła są w stanie dostarczać 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej co przekłada się na niesłychanie niskie koszty ogrzewania.

Kolejną korzyścią jest ekologiczny charakter pomp ciepła. Ogrzewanie oparte na spalaniu paliw kopalnych przyczynia się do wzrostu emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Natomiast pompy ciepła są czyste i nie emitują żadnych substancji szkodliwych dla środowiska.

Dodatkowo, nowoczesne pompy ciepła są również bardzo wszechstronne. Mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Niezależnie od wielkości budynku czy jego przeznaczenia, pompa ciepła jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość energii do ogrzewania i chłodzenia.

Idealne do grzejników

Propanowe pompy ciepła alpha innotec

Jeżeli rozważasz zakup powietrznej pompy ciepła, szczególnie do domu istniejącego (modernizacja), to mamy rozwiązanie niemieckiej firmy alpha innotec. Firma specjalizuje się tylko i wyłącznie w produkcji pomp ciepła, która od 20 lat rozwija pompy na naturalnym czynniku chłodniczym R290. 

Modele LWDV to niezwykle wydajne i jednocześnie bardzo ciche powietrzne pompy ciepła z modulacją mocy (inwerter), pracujące w oparciu o naturalny, przyszłościowy czynnik chłodniczy R290 – propan. Ze względu na wysoki współczynnik COP oraz wysoką temperaturę na zasilaniu (do 70 °C), nadają się doskonale zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych.

img-3
Nowa generacja pomp ciepła

Pompy ciepła Viessmann

Niezawodne, kompaktowe i przyjazne dla środowiska – dzięki nowej, innowacyjnej technologii pomp ciepła firmy Viessmann ciepło pochodzące z otoczenia może być szczególnie efektywnie wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynku. Z temperaturą na zasilaniu do 70°C pompa ciepła Vitocal 25x-A jest idealnym rozwiązaniem do modernizacji. Istniejące grzejniki mogą być nadal używane. Urządzenie przekonuje wysoką wydajnością energetyczną, wygodną obsługą z poziomu aplikacji ViCare, bardzo cichą pracą i atrakcyjnym wyglądem.

Ochrona klimatu
z „zielonym” czynnikiem chłodniczym

„Zielony” czynnik chłodniczy R290 (propan) ze szczególnie niską wartością GWP 3 (potencjał globalnego ocieple- nia) jest uważany za szczególnie przyja- zny dla środowiska. Urządzenia są her- metycznie zamknięte i dostarczane są fabrycznie napełnione. Opatentowany system hydrauliczny zapewnia najwyż- szy poziom bezpieczeństwa i zapew- nia, że czynnik chłodniczy nie przedo- stanie się do układu grzewczego.

img-4

Viessmann Hydro AutoControl

Nowa hydraulika rozwiązuje częste problemy w obiegu grzewczym: Zbyt mały przepływ wody grzewczej przez instalację.
Nowy układ hydrauliczny jednostki wewnętrznej ze zintegrowanym czujnikiem przepływu objętościowego i obejściem (bypass) zapewnia zawsze optymalny przepływ wody grzewczej. Energia potrzebna do odszraniania parownika dostarczana jest ze zintegrowanego zbiornika buforowego. Dzięki tym innowacjom zapotrzebowanie na miejsce do montażu jest zmniejszone nawet o 60%, a czas instalacji w porównaniu do konwencjonalnych pomp ciepła można skrócić nawet o kilka godzin.

Super Silent - cicha praca w każdych warunkach

Dzięki technologii Advanced Acoustic Design+ (AAD+) pompy ciepła firmy Viessmann należą do najcichszych na rynku. Specjalna konstrukcji łopat wentylatorów w połączeniu z inteligentną kontrolą prędkości zapewnia znaczną redukcję hałasu przy pełnym i częściowym obciążeniu.

Service Link - szybszy czas reakcji w przypadku awarii

System Service Link automatycznie wysyła wybrane informacje, takie jak kody usterek i wersje oprogramowania komponentów bezpośrednio do firmy Viessmann, aby zapewnić szybsze wsparcie w przypadku wystąpienia awarii

Wysoka temperatura zasilania - idealne do modernizowanych domów

Dzięki przyjaznemu dla środowiska, naturalnemu czynnikowi chłodniczemu R290 (propan), pompa ciepła może generować temperaturę zasilania +70°C nawet przy temperaturach zewnętrznych – 10°C.

Diamond edge - niepowtarzalny, ponadczasowy design

Połączenie designu i technologii, wewnątrz i na zewnątrz. Pompy ciepła nie da się ukryć, ale może ona wyglądać naprawdę dobrze. Przemyślane kształty aż do najmniejszego szczegółu. Malowanie proszkowe w kolorze Vitographite, oraz ultrapłaskimi okładzinami blaszanymi tworzą piękną monolityczną bryłę.

NIE TYLKO POWIETRZE

Gruntowe pompy ciepła

Dla wymagających klientów, którzy cenią najwyższą wydajność, brak widocznej jednostki zewnętrznej, pozostają pompy ciepła gruntowe. Zajmują najmniej miejsca, są bezgłośne, przy instalacji podłogowej oferują najtańsze chłodzenie, bez udziału sprężarki.

Tego nie potrafi żaden inny system grzewczy: ogrzewanie w zimie, chłodzenie w lecie. Chłodzenie pasywne to bardzo oszczędny sposób chłodzenia, wykorzystujący niskie temperatury gruntu do przyjemnego i przyjaznego dla środowiska chłodzenia pomieszczeń, ponieważ pompa ciepła w tym trybie pozostaje wyłączona. W zależności od wersji urządzenia pakiet chłodzenia jest już zintegrowany lub dostępny jako wyposażenie dodatkowe. Opcja pasywnego chłodzenia dostępna w pompach alpha innotec.

Przy instalacji pompy gruntowej zajmujemy się całą dokumentacją wykonawcą, opracowujemy projekt prac geologicznych, które inwestor składa w urzędzie i po 30 dniach od zgłoszenia możemy przystępować do odwiertów.

img-5

Gruntowe pompy ciepła

Najwyższa sprawność, COP>5
Dofinansowanie do 35 tys. zł

Gruntowe pompy ciepła osiągają najwyższe sprawności, ale koszt inwestycji jest największy, więc ich udział stale się zmniejsza na rzecz pomp powietrznych.

Obecnie dzięki znacznie większemu wsparciu zakupowemu, stają się równie opłacalne co pompy powietrzne, a dodatkowo oferują „bezkosztowe”* chłodzenie latem, bez wykorzystania sprężarki, wykorzystując jedynie pompę obiegową. (*Technologia stosowana w pompach alpha innotec).