Fotowoltaika

Fotowoltaika
img-1
Rewolucja w energetyce

Darmowa energia dla każdego

Obecnie doświadczamy przełomu jaki ma miejsce w naszych czasach.

Dzięki postępowi technologicznemu mamy możliwość produkcji własnej energii i uwolnienia się od wysokich opłat za prąd. Instalacja magazynu energii zwiększa zużycie z własnej produkcji i zapewnia zasilanie budynku na wiele dni w razie awarii czy przeciążenia sieci.

Cieszymy się, że wraz z naszymi klientami możemy realizować tę rewolucję, zapewniać bezpieczeństwo energetyczne, przyczyniając się do poprawy stanu naszej planety.

Niższe rachunki nawet o 80%

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii zwiększamy poziom autokonsumpcji energii i oszczędzamy na opłatach przesyłowych.

Awaryjne zasilanie w przypadku braku prądu

Łącząc magazyn energii z fotowoltaiką możemy mieć własne zasilanie w domu, nawet podczas awarii sieci i przerwach w dostawach prądu.

Minimum 23 000 zł dofinansowania

W od roku 2022 w programie Mój Prąd 4.0 na zakup fotowoltaiki z magazynem energii przeznaczone są wysokie dotacje.

Instalacje gotowe na zmiany 2024 roku

W 2024 roku rozliczanie sprzedanej energii będzie po cenach godzinowych. Nasze falowniki można zaprogramować tak, żeby magazynowały energię w najniższych cenach a oddawały w godzinach szczytu.

Umów się na bezpłatne doradztwo

Zostaw nam swoje dane abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

OSZCZĘDNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Magazyn energii

Największe oszczędności z fotowoltaiki są wtedy, gdy 100% energii potrzebnej do zasilania budynku pozyskujemy z własnej produkcji. Jest to tzw. współczynnik autokonsumpcji.

Magazyn energii pozwala zwiększyć ten poziom z 15-30% do około 50-60%, w zależności od kierunku ułożenia modułów fotowoltaicznych na dachu. Dzięki temu zmniejszamy ilość odsyłanych nadwyżek energii za dnia i pobierania energii wieczorem. Mając magazyn nie ponosimy również opłat przesyłowych, gdyż budynek zasilamy w nocy czas energią pozyskaną z własnej produkcji.

Od lipca 2024 nadwyżki odsprzedawnej energii latem rozliczane będą po cenach godzinowych, a nie średniej miesięcznej jak jest to obecnie. Wówczas duże znaczenie będzie miało w jakich godzinach będziemy energię odsprzedawać..

W przypadku awarii sieci, magazyn pełni funkcje zasilania awaryjnego.

AWARIA SIECI A TY JEDYNY MASZ
FOTOWOLTAIKĘ
Z MAGAZYNEM ENERGII

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

FALOWNIKI HYBRYDOWE

Falowniki hybrydowe to najbardziej zaawansowane systemy, które potrafią inteligentnie zarządzać energią generując największe oszczędności. Współpracują z magazynami energii.

Monitorują nie tylko ilość wytwarzanej energii, ale na bieżąco mierzą ile energii zużywa dom, ile jest oddawanej do magazynu lub do sieci.

W przypadku gdy są duże nadwyżki produkcji falownik może dać sygnał pompie ciepa, żeby zmagazynowała energię wygrzewając wodę użytkową do wyższej temperatury lub ładując ciepło do bufora, który przekaże je później na centralne ogrzewanie.

Falowniki hybrydowe pracują bez względu na zanik napięcia.
Klasyczny falownik przestaje pracować gdy zaniknie prąd w sieci, falownik hybrydowy może pracować nadal zasilając awaryjnie dom z magazynu.

img-3

Przewaga dzięki obliczeniom

Dbając o wysoką jakość już na etapie planowania i doboru instalacji używamy najnowszej i najbardziej zaawansowanej technologii do badania zacienienia.

Jako jedyni w Polsce używamy oprogramowania amerykańskiej firmy Scanifly. Dzięki precyzji jaką dają zdjęcia z drona i zaawansowanym algorytmom fotogrametrii, tworzymy bardzo dokładny model budynku (lub gruntu) z którego otrzymujemy precyzyjne obliczenia nasłonecznienia każdego centymetra kwadratowego powierzchni.

Precyzyjne pomiary

Tolerancja pomiarów powierzchni budynku wynosi +/– 2,5 cm.

Obliczanie realnych uzysków

Dokładna analiza nasłonecznienia pozwala precyzyjnie określić roczną produkcję prądu.

Dokładna analiza cieni

100% Odwzorowanie otoczenia, pozwala zbadać rzeczywiste roczne zacienienie.

Optymalny dobór

Finalnym wynikiem jest optymalny dobór wielkości instalacji do miejsca montażu.