Magazyny energii

Magazyny energii
Darmowy prąd całą dobę

Zwiększanie opłacalności instalacji fotowolaicznej

Dodanie magazynu energii jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przez gospodarstwo domowe własnej, samodzielnie generowanej energii.

Zużywamy większość naszej energii rano i wieczorem, jednak panele słoneczne generują większość swojej energii w środku dnia, kiedy świeci słońce. Dodanie baterii, pozwoli gromadzić nadwyżkę której nie zużywamy, zamiast sprzedawać ją do sieci po niskich stawkach. Zgromadzona energia z dnia, zasili Twój dom, gdy słońce zajdzie. 

To z kolei zmniejsza potrzebę kupowania energii elektrycznej, oszczędzając jeszcze więcej na rachunkach za energię.

Domowy magazyn energii może również zapewnić Tobie i Twojej rodzinie ochronę w przypadku przerwy w dostawie prądu, umożliwiając zasilanie niezbędnych urządzeń w domu za pomocą zmagazynowanej mocy baterii w przypadku awarii zasilania*.

*Gdy obwód zapasowy jest podłączony i dostępna jest energia baterii. 

Umów się na bezpłatne doradztwo

Zostaw nam swoje dane abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

FALOWNIKI HYBRYDOWE

Falowniki hybrydowe to najbardziej zaawansowane systemy, które potrafią inteligentnie zarządzać energią generując największe oszczędności. Współpracują z magazynami energii.

Monitorują nie tylko ilość wytwarzanej energii, ale na bieżąco mierzą ile energii zużywa dom, ile jest oddawanej do magazynu lub do sieci.

W przypadku gdy są duże nadwyżki produkcji falownik może dać sygnał pompie ciepa, żeby zmagazynowała energię wygrzewając wodę użytkową do wyższej temperatury lub ładując ciepło do bufora, który przekaże je później na centralne ogrzewanie.

Falowniki hybrydowe pracują bez względu na zanik napięcia.
Klasyczny falownik przestaje pracować gdy zaniknie prąd w sieci, falownik hybrydowy może pracować nadal zasilając awaryjnie dom z magazynu.

Własne zasilanie w czasie awarii sieci

Oprócz oszczędności, dodatkową zaletą posiadania domowego magazynu baterii jest możliwość w zasilania w trakcie awarii sieci.

W przypadku dostaw prądu, możesz wykorzystać energię zgromadzoną w bateriach domowych do zasilania kluczowych urządzeń w domu. Obwód zapasowy uruchomi się automatycznie, w czasie poniżej niż 10 ms, o ile masz dostępny zapas energii w bateriach.

Ważne jest, aby zrozumieć, że zapasowy zasilacz nie może zasilać całego domu, ale zamiast tego jest przeznaczony do zasilania kluczowych urządzeń, których potrzebujesz w przypadku przerwy w dostawie prądu. Często obejmują one takie rzeczy jak światła, lodówki, telewizor i wifi.

Do realizacji tej funkcji konieczna jest przebudowa Twojej domowej instalacji, co może wykonać elektryk który projektował i montował Twoją rozdzielnię.

Jakie są ograniczenia?

Zrozumienie, co obwód zapasowy może, a czego nie może, jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że w pełni wykorzystasz zasilanie zapasowe.

Twój falownik może dostarczyć zasilanie do obwodu zapasowego tylko wtedy, gdy zasilanie jest dostępne z baterii. Każdy system baterii ma maksymalną moc wyjściową na dany czas. Ważne jest, aby zrozumieć, co to jest i upewnić się, że tego nie przekroczysz. Jeśli przekroczysz maksymalną moc wyjściową baterii, możesz spowodować wybicie obwodu zapasowego. Każdy domowy magazyn energii ma inną maksymalną moc wyjściową dla obwodu zapasowego.

Ogólnie zaleca się podłączenie i używanie minimalnej liczby urządzeń jednocześnie. Tylko niezbędne lub nisko zużywające się urządzenia lub urządzenia, takie jak światła, lodówki i telewizory, powinny być podłączone do obwodu zapasowego. Urządzenia wymagające wysokich prądów, takie jak piekarniki, kuchnie indukcyjne, czajniki, pompy ciepła, nie powinny być podłączone. Wysoki przypływ prądu wymagany do zasilania tych elementów może błędne zadziałanie falownika lub szybkie rozładowanie akumulatorów. Poniższa tabela zawiera listę przydatności typowych urządzeń.

Odpowiednie urządzenia do zasilania awaryjnego

Oświetlenie LED

Lodówka

TV

Brama garażowa

WiFi

Komputery

Kocioł gazowy

Monitoring

Urządzenia nie nadające się do zasilania awaryjnego

Piekarnik

Czajnik

Ekspres do kawy

Podgrzewacz wody

Narzędzia

Pompa ciepła

Zmywarka

Pralka